کاربردهای پارکینگ و سازه تاشو

سازه چادری متحرک آکاردئونی، سازه ای با قابلیت جمع شدن و دارای ابعاد متغیر میباشد. این پوشش براحتی قابل حمل و نصب بوده و توانایی پوشش محیط را با سرعت و آسانی زیاد دارا میباشد. سازه اصلی این پوشش معمولاً از پروفیل آلومینیوم آلیاژی مقاوم است که بوسیله مکانیزم فلزی به منظور بازو بسته شدن یکنواخت به یکدیگر متصل شده و بر روی چرخهایی که در دو طرف سازه قرار داده شده است . جنس پوشش سازه را میتوان از هر نوع پارچه یا پلاستیک با رنگهای مختلف انتخاب کرد. امروزه با توجه به قوانین سختگیرانه ای که در مورد صدور مجوز ساخت و ساز از جانب شهرداری ها وجود دارد، استفاده از این نوع سازه ها آسانترین و مقرون به صرفه ترین راه حل برای محافظت از محصولات دپو شده و انبار ها با رعایت قوانین ساخت و ساز می باشد. این سازه توانایی باز و بسته شدن در کسری از دقیقه را دارا می باشد و می تواند در مواقع لزوم بطور کامل روی زمین قرار گرفته و به آسانی به مکان دیگر منتقل شود. مهمترین کاربردهای استفاده از این نوع پوشش پارکینگ خودرو، انبار موقت و متحرک، استفاده در رستوران و کافی شاپ های روباز، سالن یا غرفه ی اجرای موقت مراسم، پوشش استخر، کارگاه موقت ساختمانی و… می باشد.

۱- پارکینگ اتومبیل 

 در بسیاری از مواقع به دلیل عدم وجود پارکینگ سرپوشیده در منازل و محل کار، اتومبیل در فضای باز پارک میشود. با استفاده از این پوشش میتوان یک فضای زیبا و مناسب برای خودرو فراهم کرد. در عین حال میتوان از همان فضا در صورت نبود اتومبیل برای کاربردهای دیگر استفاده نمود. این پوشش در زمستان میتواند از یخ زدگی ماشین جلوگیری کرده و در تابستان مانع از آسیب رساندن نور خورشید به خودروی شما می گردد. 

پارکینگ تاشو اتومبیل پارکینگ جمع شو خودرو پارکینگ خودرو پارکینگ متحرک

 

پارکینگ جمع شو خودروپارکینگ متحرک اتومبیل

 

۲- پوشش متحرک استخر

  به منظور پوشش استخرهایی که در فضای باز قرار دارند، برای مثال استخرهای شنا یا پرورش ماهی.

پوشش جمع شو استخرپوشش متحرک استخر                  

۳- انبار موقت و متحرک
بعضی از واحدهای تولیدی یا انبارهای کالا در فصول خاصی بعلت انباشت زیاد کالا در انبار، از فضاهای باز اطراف انبار نیز استفاده می کنند که بصورت موقتی میباشند. در این حالت نیاز به پوششهای موقتی است تا بتواند از کالاها در شرایط بد آب و هوایی محافظت نماید.

انبار متحرک موقت                    

۴-اتاق های رنگ کاری

در صنعت بویژه در رنگ کاری همیشه نیاز به یک محیط ایزوله می باشد تا از نشستن گرد و غبار برروی سطح رنگ کاری و در عین حال از پخش رنگ بعلت آلوده کردن محیط کار جلوگیری کند.

 

اتاق متحرک

 

۵-کارگاه های موقت

  در بعضی مواقع برای کارهای تعمیراتی و ساخت و ساز نیاز به یک محیطه بسته کارگاهی می باشد تا عملیات ساخت و ساز و تعمیرات بهتر صورت گیرد.

انبار موقت

 

۶- جایگاه اجرای مراسم

  در بسیاری از مواقع نیاز به وجود جایگاه موقت جهت اجرای مراسم  وجود دارد. استفاده از این سازه می تواند به عنوان بهترین گزینه و در بسیاری از مواقع تنها گزینه پیش روی جهت حل مشکل کمبود جا و یا عدم صدور مجوز ساخت باشد. 


سازه چادری متحرکنمازخانه متحرک نمازخانه جمع شو

 

 

۷- رستوران و کافی شاپ

 رستوران های روباز در فصل زمستان با مشکلات سرما و برف و باران مواجه می شوند. این سازه یکی از روشهایی است که در عین ارزانی، جلوه ی زیبایی دارد و می تواند مشکلات این رستوران دارها را در فصول سرد و پر بارش بطور کامل از بین ببرد.   

پوشش متحرک رستوران

۷- غرفه و نمایشگاه

  با استفاده از این پوشش ها میتوان غرفه و یا نمایشگاه موقتی برپا نمود.

  سازه چادری سازه چادری

۸- دربهای آکاردئونی

.اینگونه دربها به آسانی محوطه کارگاهی را از محیط اطراف جدا می سازد.

نوشتن دیدگاه